Про АФП

Історична довідка


     Першим офіційним органом на Полтавщині, який опікувався футбольними справами, стала футбольна ліга. Створено її було в Полтаві 1920 року. До неї увійшли чотири клуби – «Сокіл», «Альфард», «Маккабі» та «Поділ», які й розіграли того ж року перший у губернії футбольний турнір – чемпіонат міста Полтави. У липні 1924 року з метою об'єднання діяльності футбольних організацій Полтави та регулювання змагань при Губрадфізкульті створюється футбольна секція. Це було зумовлено різким зростанням кількості футбольних матчів. До її обов'язків, окрім проведення матчів чемпіонату міста, входили підготовка суддів, забезпечення команд тренерськими кадрами, контроль графіка офіційних і товариських матчів.
     Згодом Губрадфізкульт зобов'язав футбольну секцію посилити роботу і періодично проводити наради секції з залученням на них працівників футбольних команд. Очолював футбольну секцію пан Сластіхін.
     Чемпіонати і розіграші Кубка Полтавської області проводились відповідно з 1938 та 1939 років. Організатором турнірів та інших змагань із футболу був навчально-спортивний відділ обласного комітету у справах фізкультури і спорту.
     1947 рік увійшов в історію спортивного життя області тим, що у Полтаві відбулася перша обласна конференція з футболу, яка порушила питання щодо заміни спортивного відділу обласного спорткомітету на обласну футбольну секцію. Офіційно ж футбольну секцію було створено на другій футбольній конференції, що відбулася 13-14 березня 1948 року. До першого складу президії увійшли полтавці Матюшенко (голова), Моргун (секретар), Сівицький, а також кременчужанин Харченко і миргородець Бродський.
    
Другим головою обласної футбольної секції було обрано Ю. Вінцентика, а з 1953 року її очолив О. Кобушко. У 1960 році футбольну секцію було перейменовано на федерацію футболу, однак тоді вона залишилася в складі обласного спортивного комітету.
     Історичним у спортивному житті області став 1990 рік. 2 лютого рішенням виконкому Полтавської обласної ради народних депутатів та президії обласної ради професійних спілок №14 засновано Федерацію футболу Полтавської області, як самоврядну громадсько-державну організацію, що діє на принципах часткового госпрозрахунку та самофінансування.
    
ФФПО - перша в Україні і друга в СРСР самоврядна футбольна організація.
    
На установчій конференції, що пройшла 10 лютого 1990 року, головою федерації було обрано відомого футбольного фахівця Штриголя Анатолія Івановича.
     Наступним головою Федерації футболу Полтавської області на засіданні Ради 8 грудня 1990 року був обраний Дяченко Анатолій Михайлович.
    
25 грудня 2012 року Конгресом Федерації футболу Полтавської області головою обраний Кудацький Олександр Миколайович.
    
25 грудня 2017 року відбулася конференція Федерації футболу, на якій створили громадську спілку “Федерація футболу Полтавщини”. На зібранні обрали голову, заступників та Виконком Федерації футболу Полтавщини (усього 19 осіб). Очолив спілку голова Полтавської ОДА Головко Валерій Анатолійович. Його заступниками стали Олег Лисак, Олександр Мелащенко та Володимир Олексенко.
    
Футбол у Полтавській області був і залишається наймасовішим видом спорту. Ефективна і професіональна діяльність Федерації футболу має відображення в тому, що Полтавщина входить до числа найбільш розвинених футбольних областей України.

 

 

2018 © Асоціація Футболу Полтавщини — Всі права застережено

Меню - АФП